ATRAKCJE I ROZRYWKA

Kazimierz Dolny na weekend i dłużej

Naprawdę trudno znaleźć w Polsce drugie tak niezwykłe miasto jak Kazimierz nad Wisłą. Oczywiście jest wiele pięknych, oryginalnych miast, jednak atmosfera i atrakcje Kazimierza są naprawdę wyjątkowe.

Historia miasta jest ciekawa i burzliwa. Po kilku zburzeniach, spaleniach i odbudowach miasto charakteryzuje się bardzo ciekawą architekturą. Podczas wypoczynku w Kazimierzu można podziwiać też jego zabytki oraz piękne widoki. W tym celu zostały opracowane specjalne trasy spacerowe, które prowadzą turystów przez urocze szlaki do interesujących miejsc.

Nawet jeden weekend w Kazimierzu Dolnym to już coś. Wystarczy, aby wczuć się w jego bajkową atmosferę. Jednak prawdopodobnie będzie to za krótko, aby obejrzeć wszystkie atrakcje miasta. Oprócz architektury, zabytków i widoków można zwiedzać tu różne galerie i muzea. W końcu Kazimierz to miasto artystów. Zaraz po zakończeniu I wojny światowej zaczęli tu zjeżdżać malarze. Później również inni artyści. Tak jest do dzisiaj. W sezonie letnim można na każdym kroku spotkać malarza lub grafika. Kazimierz Dolny jest też znany z licznych imprez kulturalnych. Najgłośniejszy festiwal w Kazimierzu to „Dwa Brzegi”. Poświęcony jest on sztuce filmowej. Inne cykliczne wydarzenia artystyczne to Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Kazimierskie Inspiracje czy Majowy Festiwal Muzyczny.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ

Zarezerwuj apartament w centrum

REZERWACJA ON-LINE